در حاشیه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن صورت پذیرفت،

حضور رئیس جمهوری و وزیر رفاه در غرفه سازمان بهزیستی کشور

همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خانواده وزارت رفاه بالاخص سازمان بهزیستی کشور با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و ارائه خدمات تخصصی به راهپیمایان خوش درخشیدند.

دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خانواده رفاه برای برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت گرامیداشت ۲۲ بهمن‌ سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برای تاکید مجدد بر ادامه راه برای رسیدن به اهداف والای امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و پاسخ به دعوت ره ...
رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه سفر به شهرستان دهلران:

وجود ۱۸۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کل کشور/ راه اندازی ۷۰ مرکز دیگر در دستور کار

رئیس سازمان بهزیستی کشور بر احداث ساختمان مرکز اورژانس اجتماعی ایلام تاکید کرد و گفت: ۱۸۰ مرکز اورژانس اجتماعی در کل کشور وجود دارد و راه اندازی ۷۰ مرکز دیگر در شهرهای کشور در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد،

دولت در کنار دیپلماسی فعال، رفاه مردم را در دستور کار قرار داده است/ توقف آسیب‌های اجتماعی ایلام در برنامه‌ای پنج ساله

رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر به استان ایلام با بیان اینکه رشد آسیب‌های اجتماعی در برخی استان‌های کشور نامعقول است، از توقف آسیب‌های اجتماعی ایلام در برنامه‌ای پنج ساله خبر داد و گفت: اجرای طرح غربا ...
با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور،

پروژه ۴۴۸ واحدی مسکن مددجویی استان مرکزی به بهره‌برداری رسید

معاون وزیر و رئیس بهزیستی کشور در سفر خود به استان مرکزی پروژه ۴۴۸ واحدی مسکن مددجویی را افتتاح کرد و گفت: بهزیستی با همکاری سایر نهادهای متولی امر مسکن در مسیر تامین مسکن اقشار تحت پوشش گام‌های موثری ...

 

کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها

               

               
نشانی: تهران، میدان امام خمینی(ره)، خیابان شهید فیاض بخش، پلاک 1121، سازمان بهزیستی کشور
تلفن تماس: 
66702001-9 (021)
ایمیل پشتیبانی سایت: info@behzisti.ir
سازمان بهزیستی کشور از مهمترین نهادهای حمایتی دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌نماید. پس از پیروزی انقلاب، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد.
پس از بررسی و مطالعات شهید گرانقدر دکتر محمد علی فیاض‌بخش، سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی مورخ 24/4/1359 و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست‌ویکم و بیست‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام 16 سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد تا با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد، اقدام نماید.
در تیرماه سال 1383 بر اساس قانون ساختار وزارت رفاه و تأمین اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به همراه سازمان های تأمین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش منفک و به زیر مجموعه وزارت رفاه و تأمین اجتماعی ملحق شد.
 قانون  تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ هشتم تیرماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 11/4/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید: به موجب این قانون  ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و امور اجتماعی و رفاه و تأمین وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود و کلیه وظایف و اختیاراتی که طبق قوانین برعهده وزارتخانه های یادشده بوده است به وزارتخانه جدید و وزیر آن منتقل می‌گردد.
بر همین اساس در تیرماه سال 1390 بر اساس قانون ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه و تأمین اجتماعی، سازمان بهزیستی کشور به زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ملحق شد. 

               

               

   

       
صفحه اصلی درباره سازمان اخبار استانی گالری تصاویر راهنمای تماس